MARCELA CIERKOSZ - O MIŁOŚCI DO VINTAGE, CODZIENNYCH RUTUAŁACH I O TYM CZEGO WYMAGA OD TOREBKI. KWESTIONARIUSZ BY HUNGRYHEARTS #11 0
MARCELA CIERKOSZ - O MIŁOŚCI DO VINTAGE, CODZIENNYCH RUTUAŁACH I O TYM CZEGO WYMAGA OD TOREBKI. KWESTIONARIUSZ BY HUNGRYHEARTS #11

Marcela Cierkosz @marcelacierkosz - właścicielka naszej torebki skórzanej z łańcuszkiem CHESTNUT o vintage, zrównoważonej modzie i o tym, jak żyć pięknie.


Jestem/zajmuję się:

Jestem Marcela - miłośniczka vintage i kotków. Na co dzień prowadzę z koleżanką sklep z odzieżą vintage, a hobbystycznie prowadzę instagram na którym pokazuję, że noszenie rzeczy z drugiego obiegu jest powodem do dumy, a stylizowanie poszczególnych elementów garderoby jest proste. Staram się tym samym przekonywać do świadomego wyboru odzieży i produktów z drugiej ręki, jako bardziej zrównoważone podejście do mody. Z zawodu jestem Marketingowcem, a wykształcenie zdobyłam w Kopenhadze, stolicy zrównoważonej mody, która zaszczepiła we mnie ciekawość w tej dziedzinie. W second handach ubieram się od dziecka, ale dopiero po latach zaczęłam docenić jakość ubrań ponad wygląd i interesować się materiałami, szyciem i procesami produkcji odzieży.

Marcela Cierkosz ze skórzaną torebką byHungryHearts_1.jpg

Czym jest dla Ciebie jakość?

Jakość to dla mnie solidne wykonanie, które przetrwa lata i mimo upływu czasu będzie równie dobrze wyglądać i spełniać swoje funkcje. To rodzaj wykonania ciucha czy rzeczy z dbałością o każdy najmniejszy detal od pojedynczego szwu, do ogólnego wyglądu. Na jakość składają się elementy takie jak wykonanie i użyte materiały, w przypadku mody ważne jest też dla mnie to, żeby były naturalne i przyjemne w noszeniu. Od torebki wymagam, żeby była wykonana tak, żebym mogła przekazać ją kolejnemu pokoleniu.

Marcela Cierkosz ze skórzaną torebką byHungryHearts_2.jpg

Pamiętasz swoją pierwszą torebkę?

Swojej zupełnie pierwszej torebki nie pamiętam, ale pamiętam pierwszą porządną, którą zresztą noszę do teraz i jest w nienagannym stanie. Jest to torebka typu "worek" marki Michael Kors kupiona lata temu w oficjalnym sklepie w Berlinie. Torebka ta zjeździła ze mną pół świata i mimo wielu przejść wygląda jak nowa. Każdy jeden element jest wykonany z ogromną starannością, a użyte materiały po latach nie są ani trochę zniszczone. Jest to torebka o tak uniwersalny kroju, że wiem, że posłuży mi na długie lata.

Marcela Cierkosz ze skórzaną torebką byHungryHearts_3.jpg

Czym karmisz swoje serce?

Serce karmię otaczającym mnie pięknem i małymi codziennymi rytuałami. Staram się "żyć pięknie" i zwracać, uwagę na przestrzeń wokół mnie, na ciuchy które noszę, kubeczek z którego piję poranną kawkę, a nawet na jedzenie które serwuje. Chcę, żeby wszystko było estetyczne i nawet z prostego obiadu potrafię uczynić sztukę na talerzu. Przed pandemią moje serce karmiło dobre niszowe kino i samotne spacery po muzeach, obecnie zadowalam się biografiami geniuszy świata sztuki, pięknym wystrojem otaczających mnie wnętrz i codziennymi małymi rytuałami piękności. Spore miejsce w moich sercu należy też do dwóch małych kotków, które karmią je lepiej niż cokolwiek innego. 

Marcela Cierkosz ze skórzaną torebką byHungryHearts_4.jpg

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl