Jak czyścić i dbać o skórzane torebki? 0
Jak czyścić i dbać o skórzane torebki?

Starzenie skóry jest procesem naturalnym, w którym produkt z niej wykonany nabiera charakteru i szlachetności. Właściwa pielęgnacja jest niezbędna, aby cieszyć się zakupem jak najdłużej! Postarzanie skóry to także najtrwalszy sposób wykończenia tego materiału. Jest to często stosowane w odzieży i obuwiu, a także w tapicerstwie i wnętrzach. Proces postarzania nadaje skórze szczególny urok, dlatego stosuje się go w produktach, które mają służyć przez wiele lat!

brązowa duża torebka byHungryHearts.jpg

Jeśli chodzi o torebki skórzane, należy o nie szczególnie dbać, aby zachowały swój najlepszy wygląd. Oto kilka wskazówek, jak dbać o skórzaną torebkę:

  • Zacznij od odkurzenia torebki miękką, czystą szmatką. Pozwoli to usunąć wszelkie zabrudzenia powierzchniowe i zanieczyszczenia.
  • Jeśli torebka wygląda nieco matowo, możesz spróbować przywrócić jej blask, nakładając niewielką ilość oliwki dla niemowląt na miękką szmatkę. Delikatnie wcieraj olejek w skórę kolistymi ruchami, aż do uzyskania pożądanego połysku
  • Nieużywaną torebkę należy przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego aby zapobiec odbarwieniom.
  • Zabrudzenia należy czyścić używając zwilżonej (w letniej czystej wodzie) bawełnianej tkaniny. Nie przemaczać! Zamoczony produkt należy delikatnie przetrzeć bawełnianą tkaniną i pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej, unikając mocnych źródeł ciepła jak np. kaloryfer lub suszarka, które mogą powodować nieodwracalne odkształcenie się skóry.
  • Jeśli torebka zostanie zalana, wytrzeć delikatnie do sucha miękką szmatką. Unikaj zbyt mocnego pocierania skóry, ponieważ może to uszkodzić jej powierzchnię.
  • Należy chronić skórę przed zetknięciem ze środkami chemicznymi typu: rozpuszczalniki, zmywacze itp.
  • Ciężkie oraz nieforemne przedmioty przenoszone w torebce mogą powodować deformację i rozciąganie skóry dlatego też dbając o skórzaną torebkę nie należy jej nadmiernie przepełniać.
  • Aby produkt nie uległ zniekształceniu podczas przechowywania, należy wypełnić jego wnętrze aby torebka zachowała swój naturalny kształt.

czarna torebka marki ByHungryHearts.jpg

  • W przypadku skór licowych (bydlęcych, cielęcych, tłoczonych) zaleca się konserwację specjalnie do tego przeznaczonymi kremami, pastami. Sugerujemy, aby zaimpregnować całość powierzchni skóry licowej (bezpiecznie jest to zrobić bezbarwnym przeznaczonym do tego preparatem), aby skóra była pokryta ochronną warstwą. Warto taką czynność powtórzyć raz do roku, aby jak najdłużej cieszyć się skórzaną torebką, plecakiem czy akcesorium.
  • W przypadku skór typu nubuk i zamsz należy stosować specjalnie przeznaczone do tego typu skór pianki lub aerozole. Nie stosować past i kremów przeznaczonych do pielęgnacji skór licowych.

Skóry wyprawiane za pomocą środków naturalnych mogą farbować (szczególnie pod wpływem wilgotnego powietrza lub wody), a pod wpływem światła słonecznego zmieniać odcień. Ponieważ jest to surowiec naturalny wszelkiego rodzaju otarcia, przebarwienia i nierówności stanowią o jego autentyczności. Skóra jest jednym z najstarszych surowców używanych przez człowieka dlatego też poprzez odpowiednie dbanie o nią jesteśmy w stanie cieszyć się naszymi torebkami skórzanymi przez długi okres.

Przestrzeganie tych prostych wskazówek pomoże Ci utrzymać torebkę skórzaną w jak najlepszym stanie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl